Urfa’da yanan arabasının önünde ağlamıştı: Destek yağdı

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde geçtiğimiz günlerde at arasıyla hurdacılık yapan genç kimliği belirsiz kişi veya kişilerce at arabası yakılmıştı.
YEREL HABER 26.10.2021 15:44:00 80 0

Edinilen bilgiye göre Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde hurdacılık yaparak 6 nüfuslu ailesine ve askerde olan kardeşine bakmak için çalışan Ramazan Harmanşah'a Siverek ilçesinde ''İyilik Sensin Platformu'' tarafından hayırseverlerin desteğiyle alınan at arabası ve yakılan eski arabanın borcu da karşılandı.

 

Ekmek teknesi olan at arabasının yakıldıktan sonra 2 gün çalışamadığını belirten Ramazan Harmanşah şunları kaydetti. ''2 gün önce atım yorulduğu için tarlada bıraktığım at arabam dün yakılmıştı, bugünde Siverek ilçesinde bulunan hayırseverin desteğiyle ''İyilik Sensin Platformu'' arabayı bana getirdi, çok sevinçliyim bana bu sevinci yaşatan herkesten Allah razı olsun, çok teşekkür ederim yeni ekmek tekneme kavuştum'' dedi.

HAYIRSEVERLERDEN DESTEK YAĞDI

Şanlıurfa Siverek ilçesinde yardım faaliyetleri yürüten ''İyilik Sensin Platformu'' koordinatörü Mevlut Bayraktar ise şunları kaydetti. ''Ramazan Kardeşimizin görüntüleri bizlere ulaştığında çok üzüldük haber ve sosyal medya aracılığıyla paylaşım yaparak Ramazan kardeşimize destek istedik, çok kısa sürede haber etkili oldu hayırseverlerin desteğiyle yeni ekmek teknesini alarak kısa sürede kendisine ulaştırdık. Bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm hayırseverlere teşekkür ederiz'' dedi.