Şanlıurfa'da "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi

Şanlıurfa'da kütüphanesi olmayan her okul için Milli Eğitim Bakanı ve Emine Erdoğan tarafından yürütülen "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi ile öğrenciler kitaplara kavuşacak.
YEREL HABER 27.10.2021 16:26:00 73 0

Öğrencilerimizin bilgi deryasına giriş kapısı olarak kullanabilecekleri en önemli araştırma, öğrenme ortamlarının arasında kütüphaneler yer alır. Çocuklarımıza, bilgiye olan ihtiyaçlarının karşılamaya yönelik olarak kitap hazinelerinin ayaklarına kadar ulaştırılacak şekilde kütüphanelerin yaygınlaştırılması onların kültürel yönden zenginleşmelerine katkı sağlayacaktır. Bu durumun bilinciyle Bakanlığımızca hazırlanan “Kütüphanesiz Okul Kalamayacak” Projesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan  ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER’in katılımıyla uygulamaya başlamıştır.

Şanlıurfa'da da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 40 okula kütüphane kazandırılması için ödenekler gönderilmiş olup kütüphane kurulumları için çalışmalar başladı. Şanlıurfa’da yeni kütüphanelerin kazandırılması için gerek Urfa'daki gerekse ülkemizdeki başka şehirlerinde yaşayan hayırseverlerin ilgisini bekliyoruz. Proje kapsamında kütüphane yaptırmak isteyen hayırseverlerimizin isimleri okullarımızdaki kütüphanelere verilecektir.