Sağlıkçılar neden ölüyor? Urfa'daki dernekten tepki!

Son zamanlarda sağlık çalışanlarının yaşamına son verme haberleri gündeme gelirken bugün Suruç'ta yaşanan son olayla birlikte sosyal medyada tepkiler yükseldi.
YEREL HABER 13.09.2021 16:35:00 58 0

Pandemiyle birlikte iş yükünün artmasıyla beraber mobbing uygulandığı söylentileri gündeme gelirken, sağlık çalışanların intihar ederek yaşamlarına son vermesi de dikkat çekiyor. 

Pandemi sürecinde doktor, hemşire ve diğer personellerle ilgili intihar haberleri artarken bir haberde Suruç Devlet Hastanesinden geldi. Suruç Devlet Hastanesinde çalışan Yoğun Bakım Hemşiri Y.M. akşam saatlerinde görevi başındayken intihar ederek yaşamına son verdi. Genç yaşta olan ve mesleğinde yeni olan hemşirenin neden intihar ettiği bilinmezken sosyal medyada tepkilere neden oldu. 

Şanlıurfa Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği tarafından sosyal medyada paylaşım yapılarak sağlıkçıların neden öldüğünü soruldu. Dernek tarafından yapılan paylaşımda; "Bu kaçıncı sağlık çalışanının intihar http://etmesi.Artık araştırılıp bu konu üzerinde durmanın zamanı gelmiştir. #SağlıkçılarNedenÖlüyor ARAŞTIRILSIN" ifadelerine yer verdi.