Mecliste gündeme geldi: Yapılmazsa, büyükşehiri mahkemeye verecek!

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde 5 bin nüfuslu mahallede hız kesicinin olmadığından dolayı 3 kişinin hayatını kaybettiğini ifade eden MHP Meclis Üyesi Mahmut Gündoğdu,
YEREL HABER 14.09.2021 11:18:00 57 0

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında 5 bin nüfuslu mahallede hız kesicinin olmadığından dolayı son zamanlarda 3 kişinin hayatını kaybettiğini ifade eden Milliyetçi Harekat Partisi Meclis Üyesi Mahmut Gündoğdu, hız kesicinin yapılması için meclise önerge verdi. Hız kesicinin yapılmaması halinde mahalleli olarak büyükşehiri mahkemeye vereceklerini söyledi.

“HIZ KESİCİDEN KAYNAKLI ÖLÜM SÖZ KONUSU”

Önergenin okunmasının ardından bilgilendirmede bulunan Başkan Vekili Ahmet Kaytan: “Son zamanlarda da şehir içinde de hız kesici yapıldı bunlarla ilgili çok ciddi şikayetler var özelikle Siverek’te her köyün girişi, ortası, çıkışında ve bazen bağ evlerinin önüne yapıldığından dolayı ambulansın gecikmesinden kaynaklı bir ölüm, vefat söz konusu olmuş bununla ilgili mahkeme süreci var bununla ilgili böyle bir bilgi de vereyim. Hız kesici talep eden arkadaşlarımız Ulaşım Daire başkanlığına müracaata bulunacak onlar bir komisyon kuracak ve karar doğrultusunda hız kesiciler yapılıyor” dedi.

“3 KİŞİYİ KAYBETTİK”

Hız kesicinin olmamasından dolayı 3 kişinin hayatını kaybettiğini ifade eden MHP Meclis Üyesi Mahmut Gündoğdu: “geçen hafta bizim Harran ovasında bu yollarda 3 kişi kaybettik. Hız kesici için kırsal daire başkanlığına müracaata bulundum onlar beni ulaştırma daire başkanlığına attı ulaştırma daire başkanlığı tekrardan beni kırsal daire başkanlığına attı sonuç olarak bir şey yapamadık. Kırsal mahallesinde yaşayan vatandaşlara, bir sonuç çıkmasa bir olalım Büyükşehir’i mahkemeye verelim” dedi.

“ ŞANLIURFA’YI CEZALANDIRMAK HOŞ BİR ŞEY DEĞİL”

Meclis Üyesi Gündoğdu: “Diyorsunuz ambulans Siverek’ten, Harran’da geçmiyor bunları dikkate alsınlar ambulans yolu yapsınlar, bisiklet yolu yapsınlar, araç yolu yapsınlar yani Siverek’te ambulans geçmemiş diye tüm Şanlıurfa’yı cezalandırmak hoş bir şey değil” ifadelerini kullandı.