Fiyatlar cep yakıyor: Urfalılar isyanda!

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla veliler, çocuklarının okula gitmeleri için servis araçlarıyla anlaşmaya başladı.
YEREL HABER 23.09.2021 12:36:00 71 0

Uzun süren aranın ardından 6 Eylül tarihinden itibaren Milli Eğitim Bakanlığınca alınan karara göre yüz yüze eğitime geçildi. Yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte velilerde çocuklarının okula gitmeleri için servis araçlarıyla anlaşmaya başladı. Anlaşmaya varan vatandaşları çoğu ise bu yıl servis ücretlerinin çok pahalı olduğunu ifade ettiler.

Urfanatik Gazetesi olarak vatandaşların şikayetçi olduğu servis fiyatlarını sokakta geçen vatandaşlara sorduk. Vatandaşlar, servisçiler aylık 270 TL fiyat verdi gönderemiyoruz, şehir içi halk otobüsü ile gönderiyoruz onunda saatleri belli değil geç gelebiliyor, derse geç kalıyorlar diyerek fiyatlara tepki gösterdiler.

“2 KİLOMETRELİK YOLA AYLIK 100 TL DİYORLAR”

2 kilometrelik yola aylık 100 TL istediklerini ifade eden Mehmet Türkmen: “3 tane çocuğum var 3’nüde servisle göndermiyorum, neden diye sorarsanız maddi durumumuz yok. Servis fiyatları yüksek bu sebeplerden dolayı gönderemiyoruz 2 kilometrelik yola aylık 100 TL diyorlar 3 tane çocuğum olduğu için aylık nerden bakarsan 500-600 TL’yi bulur” dedi.

“FİYATTAN DOLAYI OTOBÜS İLE GİDİP GELİYOR”

2 çocuğunun olduğunu ikisinin de servis fiyatlarının yüksek olmasından dolayı otobüsle gelip gittiğini ifade eden Emin Gül ise: “2 çocuğum var servis bana aylık 270 TL fiyat verdi bende gönderemiyorum, şehir içi halk otobüsü ile gönderiyorum onunda saatleri belli değil geç gelebiliyor, geç geldiği için benim çocuğum dersine geç kalıyor. Geçen yıl okul yakın olduğundan dolayı çocuklarımı servis ile göndermiyordum ama bu sene uzak olduğu için göndermek istedim fiyatlar yüksek olduğundan dolayı çocuklarımı servis ile okula gönderemiyorum” dedi.

“SERVİS FİYATLARINDAN ŞİKÂYETÇİYİM”

Servis fiyatlarından şikâyetçi olduğunu ifade eden Mehmet Çoban: “Servis fiyatlarından şikâyetçiyim, birdenbire fiyatları yükseltiler bu insanlar nasıl karşılayacak zaten iş yok, kar yok çalışamıyorlar nerden getirip servis parasını verecekler Allah yardım etsin” dedi.

“GEÇEN YIL 120-150 ARASIYDI BU YIL 250 TL”

Geçen yıl 120-150 arasında olduğunu bu yıl ise 250 TL olduğunu ifade eden Mustafa Çiftçi: “Servis fiyatlarından şikâyetçiyiz 4-5 kilometre yol için aldığı servis ücreti 250 TL çok pahalı insanlar bu servis ücretlerini karşılayamıyorlar. Benim 3 çocuğum gidiyor 2 erkek 1 kız çocuğum var, 2 erkek çocuğumu ben otobüs ile gönderiyorum sadece kızıma servis tutmuşum oda benden 250 TL ücret alıyor, geçen yıl 120-150 arasıydı bu sene ise 250 TL alıyor” dedi.

“KENDİ İMKANLARIMIZLA GÖTÜRÜP GETİRİYORUZ”

Son olarak fiyatlardan dolayı kendi imkanlarıyla götürüp getirdiklerini söyleyen Kemal Kaya ise: “Okul yakın olduğu için ve fiyatların yüksek olduğundan dolayı kendi imkanlarımızla götürüp getiriyoruz” ifadelerini kullandı.